Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

ŁÓDZKIE SZKOŁY DLA KLIMATU

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Łodzi uczestniczyli w projekcie „Łódzkie szkoły dla klimatu”, którego organizatorem był Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” www.zrodla.org .

W szkole powstała „Grupa klimatyczna”, która zaangażowała się w działania edukacyjne i informacyjne dotyczące zmian klimatu. W jej skład wchodzili uczniowie klas 2b, 2e i 3d. Opiekunami grup i jednocześnie koordynatorami projektu byli Dorota Kalinowska i Tomasz Jakubczak.

W ramach projektu uczniowie z klas 1d,2b i 3d uczestniczyli w cyklu czterech warsztatów poszerzających wiedzę i kompetencje z zakresu przyczyn i skutków zmian klimatycznych, w tym w zajęciach terenowych w Parku na Zdrowiu.

Każdy z uczestników przeprowadził tygodniowy eksperyment edukacyjny. Największą popularnością cieszyły się wyzwania dotyczące diety roślinnej, niemarnowania żywności, oszczędzania wody oraz zielonego transportu. Nikt nie odważył się podjąć wyzwania dotyczącego bycia przez tydzień off line.

Działania proklimatyczne postanowiliśmy przenieść na teren szkoły. W kwietniu zorganizowaliśmy akcję informacyjną połączoną z kiermaszem zdrowej i ekologicznej żywności. Przygotowaliśmy smaczne przekąski wzbogacone o informacje dotyczące wpływu na klimat naszych codziennych czynności.

Dochód z kiermaszu przeznaczyliśmy na zakup zbiornika retencjonującego wodę deszczową, który został zamontowany w ogródku szkolnym od strony ulicy Wólczańskiej. Zgromadzona w nim woda służyć będzie do podlewania roślin.