Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Sukces drużyny Juryści XXI LO

Ogromne osiągnięcie Naszej drużyny - Juryści XXI

To już drugi rok z rzędu, gdy członkowie Koła Prawniczego "Jurysta XXI" wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Ministerstwa Sprawiedliwości dla szkół ponadpodstawowych "Liga Sprawiedliwości".

W konkursie brało udział ponad 200 drużyn ze szkół z całej Polski!

Drużyna, w której skład weszli Ewa Derda, Hubert Różycki, Nikodem Nowak, Szymon Włodarski i Xawery Gorzuchowski przez 8 kolejnych tygodni wykonywała zadania opracowane przez Ministerstwo, które polegały na odpowiadaniu na pytanie z różnych gałęzi prawa, rozwiązywaniu problemów prawnych oraz pisaniu pism procesowych i stanowisk przy zastosowaniu różnych form graficzno- multimedialnych.

Nasi Juryści przygotowali gazetki, materiały wideo oraz blogi, w których tłumaczyli m.in. zawiłości ustroju samorządu lokalnego, kwestie nabycia własności nieruchomości oraz czym zajmuje się praca komornika. Ponadto Juryści sporządzili wezwanie do zapłaty przeciwko hotelowi z tytułu zmarnowanego urlopu, sporządzili wniosek do sądu o wyznaczenie obrońcy z urzędu czy nagrali TikToka, w którym tłumaczyli, jakie prawa przysługują oskarżonemu.

Te 8 tygodni intensywnej pracy, które polegały nie tylko na zbieraniu odpowiednich materiałów, ale również opracowaniu ich formy graficznej zaowocowały awansem naszego zespołu do finałowego etapu najlepszych 16 drużyn, a następnie najlepszych 8!

Jest to ogromne osiągnięcie i pomimo że nie udało się dostać do ścisłego finału, zwłaszcza że zabrakło bardzo niewiele, drużyna nie podda się i na pewno w przyszłym roku ponownie spróbuje swoich sił!

Udział w konkursie stanowił niezapominane źródło wiedzy o prawie, a także nauczył podziału obowiązków w ramach pracy zespołowej i konieczności pilnowania dyscypliny czasowej.

Gratulujemy bardzo Jurystom XXI!