KLAUZULA INFORMACYJNA

od 17 maja

do 21 czerwca 2021

do godz. 15.00

W systemie elektronicznego naboru, na stronie https://lodzkie.edu.com.pl/kandydat załóż konto i wybierz szkoły oraz te oddziały w wybranych szkołach, którymi jesteś zainteresowany.

Zapisz swój login i hasło, gdyż po podaniu nr PESEL system nie pozwoli Ci na założenie drugiego konta. Podaj swój adres e-mail abyś mógł samodzielnie odzyskać hasło do swojego konta.

Najważniejsza jest kolejność, w jakiej ustawisz wybrane przez siebie oddziały, gdyż według tej kolejności będziesz kwalifikowany w procedurze naboru, tzn. zostaniesz przydzielony do pierwszego w kolejności oddziału na twojej liście, do którego uzyskasz wymaganą liczbę punktów.

Wydrukuj wniosek o przyjęcie do szkoły oraz ewentualnie inne zaświadczenia, ze swojego konta, daj rodzicom do podpisania i złóż w XXI LO im. B. Prusa w Łodzi, jeśli to oddział w naszej szkole wybrałeś, jako pierwszy na liście Twoich preferencji.

Bardzo prosimy o podanie we wniosku nr telefonu do przynajmniej jednego rodzica/opiekuna prawnego.

Jeżeli już po złożeniu wniosku chciałbyś zmienić szkołę pierwszego wyboru lub kolejność na liście preferencji to Twój rodzic lub opiekun prawny musi wystąpić o wycofanie wniosku składając w sekretariacie szkoły stosowne oświadczenie.

od 25 czerwca

do 14 lipca 2021

do godz. 15.00

Złóż w sekretariacie XXI LO jedną poświadczoną przez dyrektora szkoły kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej (lub przynieś oryginał, z którego pracownik XXI LO zrobi kopię) oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Na swoim koncie uzupełnij formularz osiągnięć wpisując uzyskane oceny.

Jeśli jesteś finalistą lub laureatem konkursu przedmiotowego/tematycznego o zasięgu ponadwojewódzkim lub wojewódzkim lub na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej nie wpisano Ci dodatkowych osiągnięć to wraz z kopiami wymaganych dokumentów przynieś do wglądu oryginał stosownych zaświadczeń.

22 lipca 2021

Sprawdź na swoim koncie w systemie naboru, do którego z wybranych oddziałów się zakwalifikowałeś.

od 23 lipca

do 30 lipca 2021

do godz. 15.00

Jeśli zakwalifikowałeś się do oddziału w XXI LO, to rodzice lub opiekunowie prawni składają, w XXI LO: oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, oryginał wyników egzaminu ósmoklasisty oraz kartę zdrowia i 2 zdjęcia.

Rodzic lub opiekun prawny zostanie również poproszony o wybranie drugiego języka obcego (o wyborze grupy językowej decyduje kolejność zgłoszeń w momencie dostarczenia oryginałów dokumentów) oraz zadeklarowanie udziału w zajęciach religii lub etyki oraz wychowania do życia w rodzinie.

2 sierpnia 2021

do godz.14.00

Opublikowane zostaną listy przyjętych i listy nieprzyjętych