Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Informacje dla zainteresowanych warsztatami Plant Your Home

W dniach 7-8 lutego w klasach I i II zostały przeprowadzone zajęcia przez 6-osobowy zespół uczniów Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej w ramach ich projektu, biorącego udział w ogólnopolskiej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii - Plant Your Home! Uczestniczyło w nich łącznie PONAD 600 osób!

Plant Your Home to nowatorski projekt, który w czasach wzrastających cen żywności postawił sobie za cel zachęcenie młodzieży w wieku licealnym do uprawy własnych warzyw i owoców oraz pokazanie, jak to robić w ograniczonej przestrzeni przeciętnych łódzkich mieszkań. Na zajęciach (przeprowadzonych także w XIII LO oraz PLOPŁ) uczniowie poznali podstawy teorii, otrzymali praktyczne porady dotyczące wybranych przez zespół projektowy owoców i warzyw oraz dobrze bawili się, poznając interesujące ciekawostki na ich temat. Dobrze wiedzą już, że ostry smak i zapach czosnku są spowodowane związkami siarki, a cebulę sadzi się na głębokość tylko 1,5 centymetra! Spotykali się z dużym zainteresowaniem uczestników, jednak największe emocje wzbudzała własnoręcznie przez nich zrobiona gra memory. Mieli też szansę wykazać się swoją wiedzą podczas quizu z nagrodami.

Mimo iż grupa projektowa przeprowadziła już zajęcia w zaplanowanych klasach, ich działania z pewnością się nie kończą. Prowadzą także aktywny profil na Instagramie, gdzie nie tylko relacjonują swoje działania, ale pogłębiają wiedzę zainteresowanych dodatkowymi informacjami oraz przepisami zero waste, które pomagają w 100% wykorzystać plony. Działania zespołu można obserwować na:

Instagramie (https://instagram.com/plant.your.home?igshid=YmMyMTA2M2Y=)

TikToku (https://www.tiktok.com/@plantyourhome?_t=8ZyiVZ2z0lB&_r=1).

Tam też pojawiły się już informacje na temat ich następnego przedsięwzięcia - warsztatów praktycznych. Mają one odbyć się 4. marca w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Łódzkiej (ul. Różyckiego 5, Łódź). Poszerzą one jeszcze bardziej wiedzę osób zainteresowanych uprawą własnych owoców i warzyw, pozwalając im nabyć doświadczenie pod czujnym okiem instruktorów. Możliwość uczestnictwa nie jest jednak ograniczona tylko do uczniów, u których przeprowadzane były inicjalne zajęcia - każdy, kogo zainteresuje ogrodnictwo, będzie mógł wziąć udział w warsztatach a posiane warzywa wraz z doniczkami zabrać ze sobą do domu. Warsztaty praktyczne odbędą się w sobotę w czterech cyklach:

  • od 10:00 do 12:00 - Cykl 1
  • od 12:00 do 14:00 - Cykl 2
  • od 14:00 do 16:00 - Cykl 3
  • od 16:00 do 18:00 - Cykl 4

Wstęp będzie kosztować 5 zł, jednak od uczestników nie wymaga się przynoszenia własnych narzędzi ogrodniczych, doniczek, ziemi, sadzonek lub nasion - wszystko będzie przygotowane na miejscu. Co jednak najważniejsze - każdy z uczestników MUSI wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy. Jest to dobry pomysł na spędzenie weekendu w unikalny sposób. Istnieje możliwość zabrania na warsztaty dowolnej ilości osób towarzyszących - w formularzu należy podać liczbę osób, które również przyjdą (opłata dotyczy każdej osoby poza dziećmi poniżej 4. roku życia).

LINK DO FORMULARZA: https://forms.gle/CvwkLyx51qHErwT18

Z głębi serca popieramy inicjatywę zespołu oraz życzymy im dalszych sukcesów w pracy nad projektem Plant Your Home.